O nás

Letecká škola Aviatický klub (CZ/ATO-018) vznikla na jaře 2004 jako zařízení pro výuku PPL(A) a souvisejících kvalifikací (létání v noci, akrobacie, vlekání kluzáků). V roce 2007 byl Aviatický klub certifikován Úřadem pro civilní letectví jako FTO pro provádění výcviků CPL(A) a IR/SE. Na podzim 2008 jsme získali akreditaci ÚCL poskytovat výcviky MEP a IR/ME, čímž se naše nabídka praktických pilotních kurzů stala kompletní. V srpnu 2011 byla otevřena pobočka v Plzni-Líních a v roce 2012 v Příbrami. V dubnu 2014 jsme po úspěšném auditu ze strany ÚCL obdrželi osvědčení ATO (Approved Training Organisation).

Jako jedna z mála leteckých škol nabízíme profesionální standard renomované společnosti v kombinaci s přátelskou domácí atmosférou.

Po léta se snažíme najít kompromis mezi industriální sterilitou a neprofesionální laxností. Samozřejmě neumíme vyhovět požadavkům všem, nicméně se snažíme se vyvarovat extrémům na obou stranách. U nás nenajdete žluté vesty při vstupu na provozní plochu, dispečerka se Vás nebude 4x tázat co pro Vás může udělat; na druhou stranu budete mít vždy v dohodnutou dobu připravený plně funkčí a čistý letoun, ochotného instruktora a sympatickou partu "normálních lidí" ochotných pomoci radou i činem.

Licence a kvalifikace

Licence ATO nás opravňuje provádět veškerý výcvik vlastními instruktory na vlastních letounech, kterých provozujeme celkem třináct. Všechny letouny také pronajímáme pilotům. Naše pobočka Plzeň-Líně je prvním ATO v Plzeňském a Karlovarském kraji poskytujícím výcvik IFR.

Jednou z hlavních aktivit Aviatického klubu je výuka létání na motorových letadlech k získání kvalifikace soukromého pilota (Private Pilot Licence – PPL). Ta je ideální pro zcela svobodné létání po celém světě, ale i prvním stupněm k profesní dráze dopravního pilota. Zájemcům o kariéru dopravního pilota navrhneme takovou skladbu modulového výcviku, aby získali potřebné kvalifikace ve vysoké kvalitě a přitom co nejnižších nákladech.

Díky tomu, že Aviatický klub zaměstnává několik instruktorů na plný úvazek a několik externistů z řad dopravních pilotů, určuje si termíny svých lekcí klient bez omezení – létáme každý den. K rezervacím letadel využíváme internetový systém.

Letadlový park a servis

Letadlový park je postaven na letounech Cessna a Piper, které jsou nejrozšířenějšími cvičnými a turistickými letadly na světě. Na prvním místě je při výcviku i pronajímání letadel pilotům bezpečnost. Proto jsou všechna naše letadla vybavena GPS, radionavigačními přístroji VOR/ILS, a odpovídačem sekundárního radaru.

Letadla jsou pravidelně udržována v servisním středisku TomiAIR na letišti Příbram a AirCzech na letišti Chomutov, která jsou certifikována podle evropských standardů Part 145.

Vzhledem k nízkým provozním nákladům jsme schopni provádět pilotní výcvik za příznivé ceny. Nevyžadujeme žádné členské příspěvky, skryté náklady nebo platby předem. Piloti a žáci platí pouze letovou dobu od vzletu do přistání, nikoliv zahřívání motoru a pojíždění. Nepožadujeme žádné brigádnické hodiny nebo jejich finanční náhrady.

Letiště

Roudnice nad Labem

Plzeň – Líně
Rezervace letadel

Uživatelské jméno:   Přihlašte se do rezervačního systému letadel pomocí přiděleného uživatelského jména a hesla.
Heslo:
 

Poslední aktuality

ICAO English Exam

Vážení piloti, v úterý 21.5.2019  od 20:00 na adrese Moravanů 52, Praha 6 přezkušujeme ICAO English. Zájemci hlašte se na bbeng@terminal.cz nejpozději do pondělí 20.5.2019 do 10:00.

Celá aktualita

Povinné zimní školení 2019

Vážení piloti,povinné zimní školení a rozbor nehod se bude konat v sobotu 27.4.2019 v učebně B-5 ČVUT, Horská 3 od 9:00 LT. Nezapomeňte si vzít zápisník letů a licence. Toto školení je povinné pro všechny piloty!

Celá aktualita