Letecké výcviky

FI(A)

Během kurzu letového instruktora FI je uchazeč podroben velice přísným kritériím. Samotný obsah a letové prvky v kurzu se z větší části shodují s náplní kurzů PPL a CPL. Zásadní rozdíl však spočívá v tom, že uchazeč musí tyto prvky nejen zdárně demonstrovat, ale nadto také srozumitelnou formou žákovi vysvětlit, nechat žáka vyzkoušet a vyzdvihnout chyby popř. včas vlastním zásahem hrubým chybám zamezit. Cíl kurzu Cílem kurzu je rozvinout Vaše letecké schopnosti natolik, abyste je byli schopni p… (zobrazit celý článek)

Kurz VFR English

Kurz VFR English byl sestaven na základě zvýšené poptávky pilotů, jenž sice disponují základními "školními" znalostmi anglického jazyka, ale dosud neměli možnost je plně využít - ať už díky obavám,  plachosti nebo neznalosti odborných leteckých termínů v anglickém jazyce. Proto jsme ve spolupráci s našimi profesionílními piloty a lektory vyvinuly tento, didakticky unikátní kurz, jenž umožní letecké cesty do zahraničí většině potenciálním zájemcům. Předmětem třídenního večerního modulu je seznám… (zobrazit celý článek)

ICAO English Proficiency

Disponujeme oprávněním CZ/ICAO English 13 Všichni výkonní examinátoři naší společnosti disponují oprávněním ICAO 6. Kvalifikaci ICAO EN jsme prodloužili nejen našim, ale i pilotům společností EMIRATES, OPERAJETS, VIETNAM AIRLINES ap.Zároveň každý měsíc umožníme několika začínajícím pilotům splnění jejich snu, spočívajícím v leteckém výletu do zahraničí. Ti, kdo si nejsou stoprocentně jisti schopností získání kvalifikace ICAO English, doporučujeme účast na kurzu VFR English.   Pravidel… (zobrazit celý článek)

Teoretický kurz ATPL

Výuka teoretických znalostí pro ATPL Teoretický kurz ATPL  poskytne uchazečům povinnou teoretickou průpravu pro moduly IR (SE/ME), CPL popř. vysokovýkonné letouny (HPA). Vstupní požadavky Průkaz soukromého pilota (PPL) Dovršení věku 18 let Ukončené středoškolské vzdělání   Obsah a rozsah kurzu Během 650 hodin formou distančního studia (víkendové studium v kombinaci se samostudiem) se uchazeč seznámí s předměty jako letecký zákon, nauka o letadlech, výkonnost a plánování, lidská výkon… (zobrazit celý článek)

Teoretický kurz EIR/IR-CB(A)

Výuka teoretických znalostí pro EIR/IR-CB(A) Teoretický kurz EIR/IR-CB(A) poskytne uchazečům povinnou teoretickou průpravu pro moduly EIR a navazující výcvik pro dosažení plného IR v rozsahu závislém na uchazečových schopnostech (IR-CB). Vstupní požadavky Průkaz soukromého pilota (PPL) Dovršení věku 18 let Ukončené středoškolské vzdělání Obsah a rozsah kurzu Během 80 hodin formou distančního studia (víkendové studium v kombinaci se samostudiem) se uchazeč seznámí s příslušnou problema… (zobrazit celý článek)

EIR/IR-CB(A)

Pro výcvik EIR/IR-CB(A) si můžete zvolit všechny naše jednomotorové letouny Cessna nebo Piper. K nácviku přístrojových přiblížení využíváme především letiště Vodochody, Karlovy Vary, Ostrava a Brno, v rámci kurzu ale provádíme i lety do zahraničí (zejména na letiště Drážďany, Lipsko, Wroclav nebo Hof). Všichni naši instruktoři pro výcvik IR mají praxi z létání u aerolinek, což je zárukou jejich vysoké odbornosti.   Cíl kurzu: Cílem modulového kurzu EIR/IR-CB(A) je vycvičit piloty na úroveň od… (zobrazit celý článek)

Kurz IFR English

Aviatický klub má oprávnění Úřadu pro civilní letectví (ÚCL) pro pořádání kurzů "IFR english". Tento kurz je dle předpisu PART-FCL jedním ze vstupních požadavků pro zahájení výcviku IR. Kurz je rozdělen do pěti dní, probíhá v pražské profesionálně vybavené učebně a skládá se z: Zkratky, dekódování METAR/TAF/NOTAM, poslech a zápis ATIS v různých akcentech Slovní zásoba k tématům: vybavení letiště a letadla, letový provoz, poslech anglicke nahrávky, diskuse Frazeologie letu IFR (ATC clearanc… (zobrazit celý článek)

Zkouška IFR English

Zkouška IFR English Zkouška se skládá z písemné (překlad z ČJ do AJ a naopak, letecké zkratky) a ústní části se zaměřením na frazeologii IFR, letový provoz a mapy IFR.  IFR English přezkušuje jazyková specialistka a vedoucí výcviku.  Cena kurzu je 3 000 Kč bez DPH. (zobrazit celý článek)
Přejít na stránku: 1 2Rezervace letadel

Uživatelské jméno:   Rezervace letadel provádějte pomocí odkazu výše. Zde se přihlašujete do uživatelské diskuze a nástěnky AVK.
Heslo:
 

Poslední aktuality

ATPL(A) 650

Od  4.1. 2021 otevíráme další distanční kurz ATPL(A) 650.Devítiměsíční program počítá se samostudiem a výukou v učebně v Praze Holešovicích o víkendech. Cena modulu je 41.322 Kč bez DPH. Pro přihlášení, popř. dotazy ke kurzu kontaktujte HT na viktor@aviatickyklub.cz nebo 732 711 173

Celá aktualita

ICAO/IFR English Exam

Vážení piloti, ve čtvrtek 1.10.2020 od 18:00 - Břevnov přezkušujeme ICAO + IFR English.  Zájemci hlašte se na bbeng@terminal.cz nejpozději do středy 30.9.2020 do 10:00.

Celá aktualita